Dhunohet e mitura, arrestohet i dyshuari

Gjilan - Policia e Kosovės Stacioni Policor nė Gjilan ėshtė njoftuar nga Viktima (e mitur) e cila i ka raportuar policisė se mė datėn 02.08.2017, nė orė tė vona tė natės, diku nė afėrsi tė njė vendi tė pyllėzuar, ishte dhunuar nga i dyshuari Shqiptar shtetas i Kosovės, menaxheri i shoqėrisė artistike-ansambli i valleve nė Gjilan.
Viktima ėshtė intervistuar nė prezencė tė punėtorit tė qendrės pėr punė sociale. I dyshuari ėshtė arrestuar, nga Policia e Kosovės , ai ėshtė intervistuar nė prezencė tė avokatit mbrojtės.

Prokurori i Shtetit ka qenė i njoftuar direkt me rrethanat e ngjarjes dhe rrjedhėn e intervistės (sė viktimės dhe personit tė dyshuar), prokurori i shtetit mbi bazėn e rrethanave tė ngjarjes, mė pas ka lėshuar aktvendim mbi ndalimin ndaj tė dyshuarit nė afat prej 48 orėsh. Rasti nė PTH njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma