Demhasaj e bėn sefte te Luzerni, shėnon nė minutat e fundit

Shkėlqim Demhasaj ka shėnuar njė gol tė rėndėsishėm pėr Luzernin, duke bėrė sefte me klubin e tij tė ri, shkruan IndeksOnline.
Kosovari shėnoi nė minutat e fundit nė barazimin 2 me 2 kundėr Grasshopers, nė njė ndeshje tejet tė ashpėr.

21-vjeēari u inkuadrua nė lojė nė minutėn e 41-tė, duke zėvendėsuar tė lėnduarin Itten. Ai bėri njė ndeshje tė mirė, ku nė minutėn e 89-tė erdhi edhe te goli i tij i parė me kėtė fanellė.

Goli i Demhasajt shkaktoi probleme afėr portės, duke shtyrė kėshtu dy futbollistė tė ndėshkohen me kartonė tė kuq, Juric pėr Luzernin dhe Lavanchy pėr Grasshopersin.

Kujtojmė se Demhasaj kishte luajtur pėr Schaffhausen, klub ky qė bėnė gara nė Ligėn e Parė tė Zvicrės./IndeksOnline/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma