Kosovari pa patent shoferi, aksidentohet duke dashur t`i ikė policisė

Nė ikje e sipėr ai ka prekur dy makina tė parkuara dhe pastaj ka humbur kontrollin mbi makinėn e tij VW duke e ngarė drejt njė gardhi, ku policia arriti ta ndalonte.
Natėn e mbrėmshme, kur njė patrullė policore deshi tė kontrollonte njė shofer nė Mellingen tė Katonit Aargau, ai iu shmang asaj dhe nė pėrpjekje pėr tė ikur, bėri aksident, shkruan aargauerzeitung.ch. Mė vonė u sqarua edhe arsyeja e ikjes sė tij: i riu 24 vjeēar me shtetėsi kosovare, nuk kishte patentė shoferi.

Nė ikje e sipėr ai ka prekur dy makina tė parkuara dhe pastaj ka humbur kontrollin mbi makinėn e tij VW duke e ngarė drejt njė gardhi, ku policia arriti ta ndalonte, transmeton albinfo.ch.

Mė vonė, pas kontrollimit tė bėrė u konstatua se ai nuk kishte fare leje pėr tė ngarė veturėn, la njoftuar policia e Kantonit tė Aargaut.

Pėr tė kuptuar nėse ai ka qenė nėn ndikimin e drogės ose alkoolit, policia ka caktuar njė provė tė gjakut dhe tė urinės. Ndaj tė riut do tė ngrihet padia nė Prokurorinė Publike nė Baden.

http://www.albinfo.ch/kosovari-pa-patent-shoferi-aksidentohet-duke-dashur-ti-ike-policise/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma