Arrestohet vitiasi, nuk respektojė urdhrat e policisė duke rezistuar dhe lėnduar policėt

Viti - Nė rrugėn “Lidhja e Prizrenit”, nė Viti ėshtė arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi qė i njėjti nuk i ka respektuar urdhrat e policit pėr tu ndalur me veturė i cili mė pas gjatė ikjes ėshtė aksidentuar, ndėrsa policia gjatė arrestimit tė dyshuarit kanė pasur rezistencė nga i dyshuari ku si pasojė njė zyrtar policor ka pėsuar lėndime tė dorės ku dhe ka pranuar tretman mjekėsor.
Me urdhėr tė prokurorit i dyshuari dėrgohet nė mbajtje njoftoj policia e Kosovės./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma