Sėrish ndėrprerje e energjisė nė Anamoravė

Gjilan - Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet, pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: Kllokot, Radivojcė, Budrikė, Remnik dhe Xhylekarė.
Mė 07.08.2017 nė NS TS 35/10 kV Gjilani II do tė ndėrprehet: Dalja 10kV Kufca (Kodi: 60061006) prej orės 11:00 deri nė orėn 15:30.

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet, pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: Kufca, Stanishor, Mellci, Strazhė, Kosmata, Draganca, Manastiri, Mozgovė, Makreshi i ulėt dhe i Epėrm, Draganci i vjetėr . Arsyeja e ndėrprerjes: Revizionim ndrrimi i shtyllave T.L

Mė 08.08.2017 nė NS TS 35/10 kV Kllokot do tė ndėrprehet: Dalja 10kV Dalja Kllokotit (Kodi: 61065004) prej orės 11:00 deri nė orėn 15:30.

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet, pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: Kllokot, Radivojcė, Budrikė, Remnik dhe Xhylekarė. Arsyeja e ndėrprerjes: Revizionim ndėrrimi i shtyllave tė tensionit tė lartė.

Mė 08.08.2017 nė NS TS 110/10 kV Gjilani 5 do tė ndėrprehet: Dalja 10kV Dalja ka rrethi (Kodi 63000014) prej orės 9:00 deri nė orėn 12:00.

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet, pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: TSB-Betonierka, TSB-Mega (rruga e Prishtinės), TSB- Ukshini (rr. e Prishtinės), TSB-Tuneli, TSB-16 (Dardania -I), TSB-25 dhe TSB-26 (Dardania –I). Arsyeja e ndėrprerjes: Punimi i kokave kabllovike TS 58 thuhet nė njoftimin e KEDS-it./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma