Fshati i braktisur

Poezi nga Arben Kurteshi
Ishte fshat i lumtur,
Tė gjithė e kishin zili,
Me vasha belholla
E me djem tė rinj.

Nė fushat e fshatit
Kulloste bagėtia,
Binte fyell i bariut,
Binte ēiftelia.

Edhe rrugėt e fshatit
Ishin plot gjallėri,
Kishte njė lokal
Ku mblidhej djelmuria.

Po ky fshat malor
Shumė herė ka luftuar,
Oh, sot i braktisur
Edhe i shkretėtuar.

S’blegėrijnė mė qengjat
S’ka mė djelmuri
Pyet fshati i shkretė
-Pse mė latė nė vetmi?
Me shekuj jetuam
Pėr shumė gjenerata
S'mbet njeri i gjallė

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma