Regjistro Shkencat Politike nė UBT merr diplomė edhe nga Universiteti i Varshavės

Tė gjithė interesuarit pėr tė studiuar Shkencat Politike nė UBT, mund tė pajisen edhe me diplomė tė universiteteve evropiane.
Njė numėr i madh i kandidatėve nga vendi dhe mė gjerė janė duke u regjistruar nė programin ndėrkombėtar studimor nė fushėn e Shkencave Politike dhe Marrėdhėnieve Ndėrkombėtare, program tė cilin UBT e ofron nė bashkėpunim me Universitetin e Varshavės.

Universitetin e Varshavės ėshtė universiteti numėr njė nė Poloni dhe ka mbi 50 mijė studentė tė regjistruar.

Programin me Universitetin e Varshavės, si dhe programet e tjera ndėrkombėtare qė i ofron UBT, janė falė marrėveshjeve tė arritura me mbi 300 universitete rajonale dhe botėrore, nė kuadėr tė sė cilave mundėsohen diploma tė dyfishta nė fushat e ndryshme tė studimit.

Tė gjitha programet ndėrkombėtare qė i ofron UBT mundėsojnė qė studimet tė ndiqen nga Kosova, pa pasur nevojė qė studentėt tė udhėtojnė nė Poloni apo nė vende tė tjera.

Tė interesuarit mund tė jenė pjesė e studimeve ndėrkombėtare nė universitetet mė tė mira nė botė, duke pėrfituar edhe bursė tė plotė pėrmes partneritetit qė UBT ka me universitete dhe si pjesė e projektit “Erasmus +”.

UBT nė kuadėr tė programeve ndėrkombėtare tė studimeve kombinon pjesėn teorike dhe atė praktike, praktika tė cilat i zbaton nė kampuset inovative qė posedon, me ē’rast ligjėrojnė profesor me renome ndėrkombėtare dhe nga universitetet pėrkatėse, pėrfshirė Universitetin e Varshavės./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma