Mbi 100 hektar pėrfshihen nga zjarri nė Feriqevė tė Kamenicės

Gjilan - Policia e Kosovės Qendra Operative nė Gjilan ka pranuar njė informatė pėr njė zjarr nė afėrsi tė shkollės sė vjetėr nė fshati Feriqevė, Komuna Kamenicė. Patrulla Policore ka dal nė vendin e ngjarjes, si dhe njėsitet e zjarrfikėsve me 3 automjete. Sipas vlerėsimeve tė para nė vendin e ngjarjes bėhet fjalė pėr zjarr i cili ka pėrfshirė rreth 100 h, male dhe kullosa, fushė, (bari i thatė), si dhe disa shtylla elektrike. Edhe pėrkundėr pėrpjekjeve tė mėdha zjarrfikėsit nuk kanė mundur ta lokalizojnė zjarrin. Nė lidhje me rastin ėshtė njoftuar Prokurori i shtetit. Rasti i referohet NJHK-sė.
Policia e Kosovės thėrret dhe apelon tė gjithė qytetarėt qė nė as njė mėnyrė mos tė hapin zjarre nė vende tė hapura qoftė edhe nė prona private, pėr shkak tė temperaturave tė larta zjarret po dalin nga kontrolli duke shkatėrruar sipėrfaqe tė tėra tė maleve dhe hapėsirave tjera duke kėrcėnuar direk pasurin dhe jetėn e njerėzve.

Njoftohen tė gjithė ata persona qė nė ēfarėdo mėnyre kanė shkaktuar zjarre ndaj tyre do tė ketė zero tolerancė dhe do tė zbatohen masa ligjore duke i dėrguar para Gjykatės ka thėnė Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma