Veliu: LDK s`i shmanget zgjidhjes sė problemeve

Agim Veliu, nėnkryetar i LDK-sė i ka thėnė “Indeksonline” se partia e tij nuk i shmanget takimeve qė kanė pėr qėllim ta largojnė vendin nga kriza.
​Kryesuesi i Kuvendit, Adem Mikullovci ka thirrur takim konsultativ me partitė politike pėr ditėn e mėrkurė, qė tė diskutohet rreth ditės kur do tė vazhdojė seanca konstituive e Kuvendit.

Pėrderi sa Lėvizja Vetėvendosje e ka mohuar pjesėmarrjen, Lidhja Demokratike e Kosovės do tė jetė prezente nė kėtė takim.

Agim Veliu, nėnkryetar i LDK-sė i ka thėnė “Indeksonline” se partia e tij nuk i shmanget takimeve qė kanė pėr qėllim ta largojnė vendin nga kriza.

“Ato janė ēėshtje tė Kuvendit. Sigurisht qė LDK-ja nuk ka asnjė arsye qė t`i shmanget takimeve pėr zgjedhjen e problemeve, pėr daljen nga kriza. Sigurisht do jemi pjesė e takimit”, ka thėnė ai.

Kujtojmė se seanca e djeshme konstituive e Kuvendit ishte shtyrė pėr sot, meqė kishin munguar deputetėt e koalicionit PDK-AAK-Nisma. Por, edhe sot kėta tė fundit nuk kanė marrė pjesė nė seancė. Ndėrkohė, kreu i PDK-sė, Kadri Veseli dje ka deklaruar se mund tė ketė njė kandidat tjetėr nga PAN-i pėr pozitėn e kreut tė Kuvendit, vetėm nėse nė tė njėjtėn ditė do tė votohet edhe pėr Qeverinė e Ramush Haradinajt./

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma