Konjufca: Kėrkesa e PAN-it pėr ta votuar Haradinajn ėshtė qesharake

Deputeti i Lėvizjes Vetėvendosje Glauk Konjufca, ka thėnė se kėrkesa e koalicionit PAN pėr ta votuar Haradinajn pėr kryeministėr, nė mėnyrė qė tė tėrhiqet Kadri Veseli, ėshtė krejtėsisht qesharake, raporton zeri.info.
"Kanė kėrkesa absurde, qė ia kėrkon VV-sė dhe LAA-sė ta votojnė Haradinajn pėr kryeministėr. Kjo ėshtė vėrtetė qesharake", ka thėnė ai.

Ndėrkohė, ka konsideruar se Vetėvendosje ėshtė kundėr zvarritjes sė PAN-it sa i pėrket krijimit te institucioneve./Zeri

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma