Bastiset shtėpia e gjilanasit, policia konfiskon substanca narkotike

Gjilan - Policia e Kosovės, Drejtoria pėr Hetimin e Trafikimit te Narkotikeve, qė veprojnė nė Gjilan, gjatė punės operative nė terren kanė siguruar informata se i dyshuari i shqiptar ėshtė nė posedim tė njė sasie tė substancave narkotike me qėllim shitje.
Pas pranimit tė informatės me vendim tė Prokurorit tė shtetit dhe Gjyqtarit tė Procedurės Paraprake ėshtė bėrė kontrollim i shtėpisė dhe objekteve pėrcjellėse tė tė dyshuarit ku gjatė kontrollimit nė shtėpinė e tij nė dhomėn e fjetjes ėshtė gjetur njė qese me substancė narkotike e llojit Marihuan me peshė 1.9 gram e cila sekuestrohet, rasti procedohet nė PTH njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma