Teutė, mos tė paēin hije, as emri jyt, as veprimet tua

Nga Gani Sadiku - Teutė, unė do ta kuptoja ēdo pakėnaqėsi qė do tė mund ta kishe ti, brenda LDK-sė.! Do ta akceptoja ēdo iniciativė pėr tė bėrė ndonjė ndryshim apo reformė brenda partisė, sepse jeni familja mė e shenjt nė Kosovė.
Unė do tė isha i lumtur sikur vota juaj tė ishte ndryshimi tė cilin populli dhe qytetari po e kėrkon prej se klasa qė ju po e pėrkrahni, ka ardhur nė pushtet.
Do tė gėzohesha shumė sikur veprimet tuaj, t'ia lehtėsonin dhimbjet dhe vuajtjet popullit mė tė varfėr qė vuan pėr kafshatėn e gojės.

Kėtė varfėri dhe katrahurė, popullit ia solli pikėrisht kjo klasė politike pėr tė cilėn ju sot e ngritėt dorėn por e ulėt kokėn e turpėruar.!
Tė tillė ju konsideruam pėr hirė tė papėrsėritshmit Ibrahim Rugova.
Po ja pse mė zhgėnjeve, si votues dhe si qytetarė:!

Me votėn tuaj, ti nuk po ban ndryshime por po futesh nė radhėt e krimit.
Sepse njėjtė sikur vėllau i juaj Uka, ke rėnė nė duar tė banditėve e kriminelėve ordinerė.
E pėrulėt shejtėrinė e familjes suaj, pėrhirė tė interesave tuaja meskine klanore e grupore.
E pretė nė besė votuesin tuaj i cili tė votoi, jo se e ke ba namin nė mandatin e parė, por se donte nė mėnyrėn me civilizuese ta pėrfaqėsoje shejtėrinė Rugova.
Teutė, a ke harruar qė pikėrisht udhėheqėsit e PAN-it, tė sotėm, disa herė deshėn ta likuidojnė babain tėnd.?

A ke harruar qė udhėheqėsit e NISMA-s, sė sotme, e shpallėn tradhtar dhe bashkėpunėtor tė Millosheviēit, duke kėrkuar ashiēare kokėn e Ibrahim Rugovės, nė kohėn kur atėdheu po digjej flakė nga tė katėr anėt.?
A ke harruar, qė tė njejtit njerėz tė cilėt po i pėrkrahė ti, nė Prishtinė nė mesditė bėnė atentat mbi babain tuaj.?

A harrove he mos tė pastė hije.!
Votat i more nga ne qė e duam LDK-nė, pėr t'na pėrfaqėsuar e jo pėr t'na tradhėtuar.!
Historia ka me tė hudhė nė koshin e plehėrave, bashkė me hajnat e matrapazėt qė me votat tona dhe me autoritetin e babait tėnd, sot ti po u del krah.!
Ti po dhijen nė "kalanicėn" nė tė cilėn ngrėne bukė deri djeh.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma