Rrahėn pėr pronė, pėrfundojnė nė burg katėr vitias

Viti - Policia e Kosovės nė Viti ka pranuar njė informatė pėr njė rast "Lėndim trupor".
Nga hetimet e para nė vend ngjarje mėsohet se pas njė fjalosje nė lidhje me njė pronė katėr tė dyshuar kanė kryer vepėr penale:“Lėndim i Rėndė Trupor”duke i shkaktuar njėri tjetrit lėndime tė rėnda trupore, palėt posedojnė raportet mjekėsore.

Me urdhėr tė prokurorit tė shtetit tė dyshuarit ndalen nė mbajtje pėr 48 orė. Rasti nėn hetime njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma