Dita 'K'

Kadri Veseli ka pėrkrahjen e plotė tė PAN-it pėr t’u rizgjedhur edhe pėr njė mandat nė krye tė legjislativit. Por, tė bashkuar kundėr zgjedhjes sė Veselit janė shprehur se do tė votojnė edhe “Vetėvendosja”, edhe koalicioni LAA. Kėto dy blloqe kėrkojnė kandidat tjetėr.
Pas shumė ballafaqimeve mes blloqeve politike sot do tė merret vesh pėrfundimisht se kush i ka numrat pėr krijimijn e institucioneve. Topi kėsaj radhe ėshtė te koalicionin PAN, tė cilėt pėr njė muaj me radhė kanė ripėrsėritur se koalicioni i ka numrat edhe pėr ta konstituuar Kuvendin, edhe pėr ta formuar Qeverinė. Ky koalicion insiston se Kadri Veseli gėzon pėrkrahjen e plotė pėr t’u rizgjedhur nė krye tė legjislativit, duke argumentuar se ai ėshtė personi mė kompetent pėr kėtė pozitė, shkruan "Zeri".

Mirėpo, kundėr rizgjedhjes sė Veselit dhe unikė nė votėn e tyre janė deklaruar pėrsėri lėvizja “Vetėvendosje” dhe koalicioni LAA. Dy blloqet “opozitare” kėrkojnė njė kandidat tjetėr pėr kryetar tė Kuvendit, ndryshe kėrcėnojnė me votėn kundėr. E njė hije dyshimi mbi numrat e PAN-it sė fundmi kanė hedhur edhe minoritetet, tė cilat thonė se ende nuk kanė marrė njė vendim pėrfundimtar.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma