UBT pėrgatit gazetarėt e sė ardhmes

Fakulteti Media dhe Komunikim nė UBT, ėshtė program i studimit me kurrikulė tė veēantė dhe infrastrukturė mė moderne, andaj studentėt qė diplomojnė nė kėtė fakultet bėhen profesionalist tė fushės sė Medias dhe Komunikimit.
UBT ka traditė me programin e studimit nė drejtimin e Medias dhe Komunikimit dhe duke qenė kėshtu i mundėson studentėve njohuri tė hollėsishme mbi fushėn qė ata studiojnė, njėherėsh zhvillojnė aftėsitė e veta kreative mbi problemet me tė cilat ballafaqohet shoqėria.

UBT posedon edhe infrastrukturėn mė moderne nė rajon dhe mė gjerė, si mundėsi qė studentėt mund ta shfrytėzojnė pėr punė praktike, nė mėnyrė tė jenė nė gjendje tė punojnė nė gjitha specializimet qė programi i ofron.

Programi i studimit Media dhe Komunikim nė UBT, ofron edhe specializimet: Gazetari, Komunikim, Menaxhim i Medias, Marrėdhėnie me Publikun, Regji Televizive, Gazetari On-Line, Kamerė dhe Fotografi.

Vlen tė theksohet se falė kualitetit dhe dijes, pjesa mė e madhe e studentėve tė kėtij fakulteti punėsohen si: gazetarė, zėdhėnės institucionesh, zyrtarė pėr informim etj., shumė prej tyre punojnė nė mediat mė tė njohura nė vend, ndėrsa njė numėr sish janė udhėheqės mediesh, duke mbijetuar shumė mirė nė shumėsinė e mediave tė krijuara nė vend, por edhe duke gjeneruar vende pune e mundėsi tė shumta pėr kolegėt e tyre dhe entuziastėt e gazetarisė./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma