Policia e Kosovės shton masat e kontrollit nė trafikun rrugor

Gjilan - Nė muajt e verės kemi shtim tė numrit tė automjeteve nė qarkullimin rrugor e pėr pasoj dhe shtimit tė aksidenteve nė trafik. Policia e Kosovės ka marrė masa shtesė, me qėllim tė ngritjes sė nivelit tė sigurisė dhe parandalimit tė aksidenteve tė trafikut, tė cilat kohėt e fundit kanė shėnuar ngritje. Policia e Kosovės nė vazhdimėsi ėshtė duke implementuar Plane Operative dhe plane tjera Vepruese gjatė sezonit veror, duke parė situatėn e krijuar dhe humbjes sė jetės apo edhe lėndimeve tė rėnda trupore, janė marrė masa shtesė duke krijuar njė TASK FORCĖ, e cila do tė merret vetėm me kontrollin, trajtimin dhe pėrmirėsimin e nivelit tė sigurisė nė trafikun rrugor ka thėnė Ismet Hashani.
Sipas Hashanit qėllimi kryesor i kėsaj TASK FORCE ėshtė qė tė ndikohet direkt preventimin dhe nė parandalimin e aksidenteve tė trafikut rrugor, me prezencė mė tė shtuar dhe mbulim tė terrenit non stop nė tė gjitha pjesėt dhe tė gjitha akset rrugore tė rajonit tonė, Policia e Kosovės pėrfshirė njėsite shtesė tė policisė do tė jem tė pranishėm njėzet e katėr orė me tė vetmin qėllim preventimin e aksidenteve por njėkohėsisht duke aplikuar masėn zero-tolerancė ndaj shkelėsve tė ligjit dhe rregullave tė trafikut rrugorė.

Andaj, Policia e Kosovės Drejtoria Rajonale e Policisė nė Gjilan me tė gjitha njėsitet tjera relevante vazhdon tė apelojė tek tė gjithė pjesėmarrėsit nė trafik, e posaēėrisht te shoferėt e automjeteve, qė tė respektojnė dispozitat ligjore tė trafikut rrugor, tė respektojnė shenjat e trafikut, t’u pėrshtaten kushteve tė rrugės dhe shpejtėsisė sė lejuar, pasi qė kėto norma janė vendosur si preventivė pėr mbrojtjen e jetės sė tyre dhe pjesėmarrėsve tjerė nė trafik ka shtuar Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma