LVV: Kontrabandimi i deputetėve sjell qeverisje tė korruptuar

Deputetja e lėvizjes “Vetėvendosje”, Donika Kadaj-Bujupi, ka thėnė se kontrabandaimi i deputetėve nuk do tė sjellė asgjė, pėrpos njė qeverie tė korruptuar.
“Konsiderojmė se ky koncepti i kontrabandimit tė deputetėve nuk do tė prodhojė asgjė tjetėr, pėrveē se do tė vazhdojė njė qeveri eventuale nėse arrin ta bėjė me njė mendėsi tė korruptuar dhe kriminale, siē ėshtė edhe vetė klani ‘Pronto’ nėn ombrellėn e tė cilit vepron tani edhe z. Haradinaj”, ka deklaruar ajo pėr “Zėrin”.

Andaj, sipas saj, “Vetėvendosja” nuk do ta pėrkrahė qeverinė e PAN-it.


“Prandaj, nga lėvizja ‘Vetėvendosje’ nuk do tė ketė asnjė pėrkrahje”, ėshtė shprehur ajo tutje, transmeton zeri.info.

Kurse Artan Murati, hulumtues nė Institutin Demokrati tė Kosovės (KDI), ka konsideruar se sigurimi i votave pėr PAN-in mbetet mjaft sfidues, pasi qė LVV-ja dhe LAA-ja janė deklaruar kundėr bashkėpunimit me tė. Mirėpo, pėr tė arritur t’i formojė institucionet ai ka konsideruar se duhet patjetėr qė tė merren deputetė nga po kėta taborė.

“Tash dihet nėse do tė ketė sukses zgjedhja e Veselit ose Haradinajt, do tė duhen deputetė tė zgjedhur nga partitė e tjera pėr t’ia dhėnė votėn. Tė paktėn prej emrave qė kanė qarkulluar nė publik se mund ta votojnė Haradianjn, shumica prej tyre janė prej LAA-sė, prej LVV-sė nuk ėshtė qė ka qarkulluar ndonjė”, ka theksuar ai. /Zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma