Kosovari dhe italiani kapen me 15 mijė kanoēe Red Bull fals

Analizat kimike tė bėra kanė konstatuar se pija e shitur nuk ishte e dėmshme pėr shėndet. Por ajo pėrmban dozė mė tė vogėl tė taurinit.
Policia italiane ka konfiskuar nė Torino 15000 kanoēe me pijen e njohur energjike Red-Bull, tė falsifikuar. Kanoēet false janė importuar nga Kosova pėrmes njė kosovari dhe njė italiani. Pastaj nė Itali, atyre u janė ngjitur etiketat pėrkatėse, njofton policia, shkruan kurier.at.

Kėto pije pastaj u janė shitur lokaleve tė vogla, para sė gjithash atyre tė drejtuara nga tė huajt nė Itali dhe shitėsve tė rrugės.

Lidhur me kėtė rast, tetė persona janė paditur pėr shitje tė plagjiatėve, stėrshitje dhe pėr mashtrim, transmeton albinfo.ch. Analizat kimike tė bėra kanė konstatuar se pija e shitur nuk ishte e dėmshme pėr shėndet. Por ajo pėrmban dozė mė tė vogėl tė taurinit nė krahasim me pijen normale, origjinale.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma