Nė Pozhoran tė Vitisė pėrfshihen nė flakė njė traktor dhe njė veturė

Gjilan - Policia e Kosovės Stacioni Policor nė Viti ka pranuar njė informatė nga i dyshuari shqiptar pronar i njė pompe tė derivateve i cili ka raportuar se kishte ndezur njė zjarr nė oborrin e tij dhe nga pakujdesia zjarri kishte dal jashtė kontrollit ku ka ardhur deri te pėrhapja e zjarrit, dhe si pasojė flaka kishte kapluar njė traktor dhe njė veturė pronė e tė dyshuarit tė cilat ishin tė pa pėrdorshme.
Nė vendin e ngjarjes kanė dal zjarrfikėsit dhe fatmirėsisht kanė arritur tė preventojn pėrhapjen e zjarrit duke e shuar zjarrin qė ka pas mundėsi tė shkaktonte pasoja tė mėdha. Rasti procedohet nė PTH.

Policia e Kosovės vazhdon thirrjet dhe apelon qė veēanėrisht nė kėtė kohė kur temperaturat janė tė larta nė as njė mėnyrė tė mos ndezėn zjarre qoftė edhe nė prona private, nė mėnyrė qė tė pėrvetojmė nga rreziqet qė shkaktohen nga pėrhapja e zjarreve.

Personat qė identifikohen tė ndezin zjarre nė ambiente tė hapura kudo ēoftė do tė procedohen penalisht pėr rastet “Shkaktim i rrezikut tė pėrgjithshėm” ka thėnė Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma