Studentėt e UBT-sė, pjesė e hulumtimit tė Morehead State University, nė SHBA

Studentėt e UBT-sė nė Fakultetin e Mekatronikės, Annea Futko, Kenan Alija, Dorontina Hysenaj, Bardh Rushiti, Yll Salihu dhe Adnan Shabani, tė shoqėruar edhe nga profesorėt e UBT-sė, Valmir Hoxha e Bertan Karahoda, janė duke marrė pjesė nė hulumtimin qė po kryhet nga Morehead State University nė SHBA dhe UBT, i cili ka tė bėjė me analizimin e ndėrlidhjes mes realitetit virtual dhe kontrollerėve industrialė.
Ky hulumtim i pėrbashkėt ėshtė rezultat i lidhjes sė bashkėpunimit tė mėhershėm nė mes kėtyre dy institucioneve, pas vizitės sė pėrfaqėsuesit tė Departamentit pėr Menaxhimin e Inxhinierisė dhe Teknologjisė brenda Morehead State University, Jorge Ortega, tė bėrė nė UBT disa muaj mė parė, me ē’rast edhe u pėrzgjodhėn studentėt qė aktualisht janė pjesė e hulumtimit nė SHBA.

Studentėt e UBT-sė do qė qėndrojnė nė MSU deri mė 31 korrik, teksa gjatė kėsaj kohe do tė pėrfundojnė trajnimet pėr Fanuc Robot, vlen tė theksohet se studentėt e UBT-sė ishin mjaft tė suksesshėm edhe nė testimin pėr certifikim. Ata janė pajisur me certifikata tė njohura ndėrkombėtarisht pėr kontributin e dhėnė nė hulumtim./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma