Shkrep nė ajėr nė ahengun familjar, policia i konfiskon armėn

Gjilan - Policia e Kosovės Stacioni Policor nė Gjilan, njėsitet reaguese janė njoftuar se nė restorant “LUXOR” i dyshuari Shqiptar shtetas i Kosovės gjatė njė ahengu familjar shkrep nė ajėr me pistoletė Ekol 9 mm.
Njėsitet Policore nė vendin e ngjarjes e kanė konfiskuar armėn, gjithashtu e kanė gjetur edhe njė gėzhojė tė tė njėjtit kalibėr.

Me vendim tė prokurorit tė shtetit rasti iniciohet pėr prokurorin e pėrgjithshme departamenti i krimeve tė renda njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma