Osmani: Me VV-nė e kemi mision tė pėrbashkėt lėnien e PDK-sė nė opozitė

Pėrderisa pėr kryetarin e Kuvendit, Vetėvendosje dhe LDK thonė se mund tė tregojnė fleksibilitet nėse nuk kandidon Veseli, ato e pėrjashtojnė mundėsinė qė ta pėrkrahin cilindo kandidat tė kėtij koalicioni pėr kryeministėr.
Deputetja e zgjedhur e LDK-sė, Vjosa Osmani thotė se Qeverinė duhet ta formojnė Vetėvendosja dhe LDK-ja, pasi qė koalicioni PAN, sipas saj, tė dėshtojė nė pėrpjekjen e parė.

“Ka vullnet tė mirė tek tė dyja palėt qė tė arrihet njė marrėveshje pėr bashkėqeverisje, duke supozuar qė koalicioni PAN do tė dėshtojė t’i ketė numrat e nevojshėm pėr formimin e Qeverisė dhe ne besojmė qė ata do tė dėshtojnė dhe sė dyti, kemi edhe njė mision qė na bashkon, pra qė PDK-nė ta lėmė nė opozitė”, ka thėnė Osmani pėr rel.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma