PDK e gatshme dhe e mobilizuar pėr fitore nė zgjedhjet lokale

Kėshilli Drejtues i Partisė Demokratike tė Kosovės ka mbajtur sot takimin e vet tė rregullt, ku ėshtė diskutuar rreth pėrgatitjeve dhe organizimit pėr zgjedhjet lokale qė do mbahen mė 22 tetor tė kėtij viti.
Nė fjalėn e tij para anėtarėve tė Kėshillit Drejtues, kryetari i PDK-sė, Kadri Veseli, ka theksuar se secili anėtar i Partisė Demokratike tė Kosovės duhet tė jetė krenar me punėn dhe sukseset e shtetit tė Kosovės gjatė qeverisjes sė PDK-sė.

“PDK ėshtė themeli i shtetėsisė sonė, forca e ndryshimit tė kombit shqiptar, me rezultate tė pamatshme larg nga ēdo parti tjetėr ekzistuese, garancė sovraniteti, stabiliteti, partneriteti, tolerance dhe zhvillimi tė kėtij vendi”, ka thėnė kryetari Veseli.

Ai tha se Partia Demokratike ėshtė e pėrgatitur dhe po vazhdon pėrgatitjen pėr zgjedhjet lokale.

Ai tha se PDK do tė vazhdojė takimet me cdo qytetar tė Repubikės sė Kosovės, nė cdo rrugicė, hyrje, banese, lagje, fshat, qytet tė Kosovės, pėr tė bashkėbiseduar dhe ndėrtuar sė bashku programin qeverisės nė komunat e Republikės sė Kosovės.

Nė kėtė takim, gjatė diskutimeve tė anėtarėve tė Kėshillit Drejtues, u theksua pėrkushtimi i secilit anėtar tė PDK-sė, pėr angazhimin maksimal pėr ruajtjen dhe fuqizimin e vlerave shtetėrore dhe demokratike.

Anėtarėt e Kėshillit Drejtues ritheksuan bindjen e tyre tė plotė pėr fitore nė zgjedhjet lokale, duke ofruar programin nė pajtim me nevojat e qytetarėve, kandidatėt mė tė mirė pėr Kuvende Komunale dhe kandidatėt mė pėrfaqėsues tė PDK-sė dhe vizionit tė saj pėr udhėheqjen komunale.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma