Rrahėn e bėhen pėr spital

Gjilan - Policia e Kosovės nė stacionin policor tė Novobėrdės ėshtė njoftuar lidhur me njė rast lėndim trupor. Nga hetimet e para mėsohet se nė njė kafiteri nė fshatin Llabjan, pas njė mosmarrėveshje nė mes tė viktimės shqiptar nė njėrėn anė si dhe dy tė dyshuarve tjerė (vėllezėr), tė njėjtit janė rrahur nė mes vete ku viktima ka pėsuar lėndime tė rėnda trupore sipas raportit mjekėsor.
Nė lidhje me rastin ėshtė kontaktuar prokurori kujdestar dhe rasti procedohet nė procedurė tė rregullt nė Gjykatė njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma