Kėrcėnon gruan me armė dhe ushtron dhunė fizike, arrestohet i dyshuari

Kamenicė - Policia e Kosovės Stacioni Policor nė Kamenicė ka pranuar njė informatė se i dyshuari Shqiptar shtetas i Kosovės me banim nė Kamenicė nė shtėpinė e tij ka kanosur me armė zjarri bashkėshorten e tij. Po ashtu ankuesja kishte deklaruar se i dyshuari kishte pėrdorur dhunė fizike ndaj saj.
I dyshuari ėshtė arrestuar nga Policia e Kosovės, njėsitet reaguese nė Kamenicė, te i njėjti pas intervistimit nė shtėpinė e tij ėshtė gjetur dhe konfiskuar njė revole.

Me vendim tė prokurorit tė shtetit ndaj tė dyshuarit iniciohet kallėzim penal pėr veprat penale “Kanosje me armė, dhe Mbajtje nė pronėsi, nė kontrollė, posedim i pa autorizuar i armės”.

Rasti procedohet nė Gjykatė njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma