Morehad State University i kushton rėndėsi tė madhe bashkėpunimit me UBT-nė

Gazeta e Morehead State University, “SEIS NEWS”, nė SHBA, i ka kushtuar rėndėsi tė veēantė vizitės sė pėrfaqėsuesit tė Departamentit pėr Menaxhimin e Inxhinierisė dhe Teknologjisė brenda kėtij universiteti, Jorge Ortega, tė bėrė nė UBT disa muaj mė parė
Nė kėtė artikull, UBT pėrshkruhet si institucion inovativ i arsimit tė lartė nė Kosovė, i cili brenda pak vitesh ėshtė shndėrruar nė njėrin prej institucioneve mė progresive dhe mė tė vlerėsuara nė rajon, teksa nė tė u prezantuan edhe aktivitetet e profesorit Ortega, gjatė vizitės sė realizuar nė UBT.

Mes tjerash, nė kėtė artikull pėrmendet lidhja e bashkėpunimit tė ngushtė mes UBT-sė dhe Morehead State University, pėr shkėmbimin e studentėve, realizimin e vizitave tė pėrbashkėta kėrkimore, bashkėpunimet nė hulumtim, si dhe zhvillimin e fushave tė reja pėr studim.

Si hap i parė drejt konkretizimit tė marrėveshjes mes dy institucioneve ėshtė vizita dhe puna kėrkimore nė fushėn e realitetit virtual e tetė studentėve tė UBT-sė, qė aktualisht janė duke qėndruar nė Morehead State Univeristy, me ftesėn e profesorit Ortega./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma