Interesim i madh pėr regjistrim nė UBT

Njė numėr i madh i tė rinjve janė duke u regjistruar nė UBT, pėr tė filluar studimet nė vitin akademik 2017/2018, duke dėshmuar kėshtu qė UBT vazhdon tė mbetet njė institucion inovativ i arsimit tė lartė nė Kosovė dhe nė rajon dhe njėkohėsisht, institucioni mė i kėrkuar nga tė rinjtė qė hyjnė nė botėn akademike.
Ata po aplikojnė nė 16 programe e 80 specializime qė ofron ky institucion, i cili kombinon pėrparėsitė e universiteteve tė mirėnjohura ndėrkombėtare, si dhe ofron programe bashkėkohore studimi.

Tė rinjtė, pėrveē qė po njihen me mundėsitė qė ofrojnė programet studimore nė UBT, nė tė cilat synojnė tė studiojnė, ata po vizitojnė edhe hapėsirat ku zhvillohet procesi i mėsimit teorik dhe praktik, si dhe qendrat e veprimtarisė hulumtuese e shkencore.

Stafi akademik i UBT-sė po ua prezanton tė rinjve tė gjitha programet qė ofrohen nė kėtė institucion, e qė mbėshteten nė praktikat mė tė avancuara tė studimit dhe me staf vendor e ndėrkombėtar.

Programet studimore janė tė harmonizuara me standardet mė cilėsore ndėrkombėtare, andaj, pozicionimi nė tregun e punės ėshtė i sigurt, si rezultat i cilėsisė dhe potencialit qė ofrojnė programet e UBT-sė.

Regjistrimet po bėhen nė nivelin bachelor dhe master, pėrfshirė programet e studimit Shkenca Kompjuterike dhe Inxhinieri, Menaxhment, Biznes dhe Ekonomi, Menaxhimi i Mekatronikės, Shkenca Politike, Sistemet e Informacionit, Arkitekturė dhe Planifikim Hapėsinor, Inxhinieri Ndėrtimore dhe Infrastrukturė, Juridik, E drejta Biznesore Ndėrkombėtare dhe Evropiane, Media dhe Komunikim, Politika Publike dhe Menaxhim, Inxhinieri e Energjisė, Inxhinieri e Energjisė Efiēiente, Infermieri, Dizajn i Integruar dhe Shkencat e Ushqimit dhe Bioteknologji./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma