Shqiptarėt paguajnė nga 10 mijė funte pėr tė shkuar nė Angli

Shqiptarėt kanė paguar secili nga dhjetė mijė funte pėr pilotin David Green, 54-vjeēar dhe bashkėpunėtorin e tij Edward Buckley, 46, tė cilėt besohet se ishin pjesė e njė grupi tė zgjeruar trafikantėsh anglezė.
Ditė mė parė u arrestuan katėr shqiptarė tė cilėt tentuan tė shkojnė nė Britani nga Franca me avion privat. Gjatė kėtij aksioni ishte arrestuar edhe piloti anglez dhe bashkėpunėtorėt e tij.

Por, duke hetuar rastin kanė dalė fakte tė reja. Shqiptarėt kanė paguar secili nga dhjetė mijė funte pėr pilotin David Green, 54-vjeēar dhe bashkėpunėtorin e tij Edward Buckley, 46, tė cilėt besohet se ishin pjesė e njė grupi tė zgjeruar trafikantėsh anglezė, raporton “TCH”.

Ngjarja kishte ndodhur tė martėn, kur ata kishin tentuar tė sillnin katėr shqiptarė, njė burrė, dy gra e njė fėmijė nga njė aeroport nė afėrsi tė qytetit-port tė Francės, Kale, por u kapėn nga autoritetet franceze, pėrcjell albinfo.ch.

Ata kėshtu kishin organizuar tė paktėn pesė fluturime qė nga muaji prill, ndėrkohė qė nė aeroportin e pėrdorur ka pasur fluturime tė tjera tė regjistruara prej tyre.

Emigrantėt shqiptarė, pasi u dėrguan nė spital pėr kujdes shėndetėsor mėsohet se janė zhdukur dhe policia ėshtė ende duke i kėrkuar, si dhe duke hetuar rrugėtimin dhe personat e tjerė qė lehtėsuan trafikimin e tyre

http://www.albinfo.ch/shqiptaret-paguajne-nga-10-mije-funte-per-te-shkuar-ne-angli/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma