Shqiptari i qėlluar me 14 plumba, dėnohet me 14 muaj ndalesė tė vozitjes

Njė shofer shqiptar ėshtė dėnuar nė Britaninė e Madhe, pasi po voziste nė gjendje tė dehur, shkruan “nottinghampost.com”.
Njė shofer shqiptar ėshtė dėnuar nė Britaninė e Madhe, pasi po voziste nė gjendje tė dehur, shkruan “nottinghampost.com”.

Kastrati, 40-vjeēar ėshtė ndalur nga policia britanike, pasi po kthehej me miqtė pas njė turneu tė futbollit. Ai po voziste nė gjendje tė dehur. Pasi kreu testin u konstatua se ai kishte pirė alkool mė shumė se qė ėshtė e lejuar, kurse nė makinė ndodheshin pesė persona, pėrcjell albinfo.ch.

40-vjeēari shqiptar ėshtė dėnuar me 14 muaj ndalim tė vozitjes, si dhe ėshtė dėnuar me 120 funte.

Ai kishte shkuar nė Britaninė e Madhe nė vitin 2002, derisa Chris Wall, ka treguar pėr historinė e tij. “Ai ka pasur njė pėrvojė tė tmerrshme nė Shqipėri, pasi 14 herė ėshtė qėlluar me plumba, kurse dy plumba ende janė nė trupin e tij dhe nuk mund tė hiqen. Kur ai sė fundi ishte kthyer nė Shqipėri, ishte me njė shok, qė u qėllua pėr vdekje, derisa njė kushėri i tij ishte plagosur”, ka thėnė Wall.

Megjithatė, nėse 40-vjeēari do tė ndjek kursin pėr rreziqet e drejtimit tė automjetit nė gjendje tė dehur, dėnimi i tij do tė zbritet nė 106 ditė.

http://www.albinfo.ch/shqiptari-i-qelluar-me-14-plumba-denohet-me-14-muaj-ndalese-te-vozitjes/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma