Kandidatja pėr Kongresin Amerikan, krenare qė ėshtė shqiptare

“Unė jam krenare pėr trashėgiminė tonė. Kemi gjuhė tė bukur, vend tė bukur”, ka thėnė Suzana Shkreli, kandidate pėr Kongresin Amerikan dhe gjithashtu prokurore nė SHBA.
Suzana Shkreli ėshtė kandidatja e parė shqiptare pėr Kongresin Amerikan. Ajo gjithashtu ėshtė edhe prokurore nė Macomb nė Departamentin pėr Mbrojtjen e Fėmijėve nė Shtetet e Bashkuara.

Shkreli ka thėnė se ėshtė shumė e kėnaqur qė Kosovėn e sheh si vend i lirė. Ajo ka folur pėr rrugėn e saj deri nė arritjen nė pozitėn e prokurores nė SHBA. “Nė gjykatė kam kuptuar ēdo gjė ėshtė politikė. Aty e kam kuptuar se duhet punuar mė shumė”, ėshtė shprehur Shkeli pėr televizionin publik tė Kosovės.

Ajo bėri me dije se nė kohėn kur ishte kandidate ka pasur pėrkrahjen nga Diaspora shqiptare qė jeton nė SHBA. “Unė kisha pėrkrahjen edhe nga Barack Obama dhe nga Bill Clintoni. Kur Clintoni e kishte kuptuar qė jam shqiptare kėrkoi qė takohem me tė. Takimi me tė ka qenė e jashtėzakonshėm”, theksoi ajo, pėrcjell albinfo.ch.

Shkreli nuk do tė ndalet, por do tė tentojė qė prapė tė kandidojė, pasi nuk u zgjodh herėn e fundit. “Njerėzit duhet tė dėgjohen. Ata duan tė dėgjojnė ēfarė duhet tė bėjmė ne pėr tė”, tha ajo. Sipas saj shqiptarėt nė tėrė botėn e kanė pėrkrahur. “Unė jam krenare pėr trashėgiminė tonė. Kemi gjuhė tė bukur, vend tė bukur”.

Suzana Shkreli ka bėrė me dije se origjinėn e ka nga Ulqini.

http://www.albinfo.ch/kandidatja-per-kongresin-amerikan-krenare-qe-eshte-shqiptare/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma