Kryeziu: Po perėndon shansi i partive tė mėdha

Nė njė intervistė pėr gazetėn ‘Epoka e Re’, Kryeziu e ka quajtur humbje tė madhe pėr Kosovėn renditjen e LDK’sė nė vendin e tretė.
Ish-deputeti i Kuvendit tė Kosovės, njėherėsh ish-nėnkryetari i Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Eqrem Kryeziu, ka vlerėsuar se zgjedhjet e 11 qershorit kanė qenė inkurajuese.

Ai ka thėnė se pėr herė tė parė Kosova se ka pėrvetėsuar emancipimin e votės.

Nė njė intervistė pėr gazetėn ‘Epoka e Re’, Kryeziu e ka quajtur humbje tė madhe pėr Kosovėn renditjen e LDK’sė nė vendin e tretė.

Megjithatė, ai ka theksuar se shansi pėr partitė deri tani tė mėdha po perėndon pėr turpin e tyre dhe pėr fatin e keq tė Kosovės, sepse duhet tkohė tė formohen pole tė reja.

Kryeziu ka bėrė thirrje qė tė mos zvarritet formimi i institucioneve tė reja.

Ai ka thėnė se nuk duhet tė pėrsėritet historia e vitit 2014, kur pėr gjashtė muaj rresht kishte nėnqeshje cinike.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma