PD ndėrpet pėrkrahjen ndaj qeverisjes Musliu nė Kėshillin Kombėtar Shqiptar

Pėrmes njė komunikate pėr opinion, Partia Demokratike ka njoftuar se ka braktisur punėn e Kėshillit Kombėtar Shqiptar, pjesė e sė cilės ka qenė nga zgjedhjet e vitit 2014.
Kjo ėshtė komunikata e plotė:

Siē ėshtė i informuar opinioni, nė zgjedhjet e fundit tė KNSH–sė, Partia Demokratike me tre kėshilltarėt e dalė nga votimi, krijoi koalicion me PDSH per te udhehequr me kėtė institucion dhe votoi qe Jonuz Musliu te zgjidhet kryetar pėrkundėr rezultatit tė tij medioker me vetėm 400 vota te fituara nė fshatin e tij tė lindjes, edhe ate nė rrethin e dytė zgjedhor.

Jonuz Musliu qė nga emėrimi si kryetar ka pasur njė qasje joparimore, jokonsekuente dhe asimetrike duke mos qenė koherent nė veprimet e tija, duke vendosur nė plan tė parė interesin e tij personal.

Kulminacionin e sjelleve e beri nė seancėn e fundit te Kuvendit komunal te Bujanocit ku nė cilėsinė e kryetarit tė kuvendit pa pasur pėlqimin e KNSH–sė, nėn trysninė e partisė (PVD–sė) me tė cilėn ėshtė nė koalicion futi si pika tė rendit tė ditės edhe ndryshimin e aktvendimit tė anėtareve te keshillave tė dy shkollave fillore (Ternoc dhe Bilac) me te cilin veprim shkeli vendimin dhe votimin qė e kishte bėrė nė perberjen e legjislacionit tė mėparshėm!

Duke u bazuar nė veprimet e mėparshme dhe kėtė tė fundit tė Jonuz Musliut , Partia Demokratike merr vendim pėr ndėrprerjen e cdo pėrkrahje tė pėrbėrjes qeverisese aktuale tė KNSH-sė, me anėtarin e vet Zejni Fejzullauhun.

Poashtu fton edhe dy keshilltaret e KNSH–sė,-Arber Pajaziti (bartės i listės sė PD–sė) dhe Edmond Isufi (nr 5 ne listė) qė edhe kėta tė ndėrprejnė perkrahjen ndaj Jonuz Musliut.
Edhe pse ndėrkohė janė larguar nga PD–ja, kėta dy keshilltarė per hirė tė asaj se kanė pasur besimin e partisė dhe elektoratit pėr t’u radhitur si kėshilltar nė kėtė institucion , ata kanė si obligin moral (me votat e PD), qė tė rrespektojnė kėtė vendim!

Kryesia e Partisė Demokratike
Bujanoc”

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma