Mustafa: "Vendimet e mėdha nuk janė fjalė qė thuhen fushatave, por veprime konkrete"

Kreu nė detyrė i ekzekutivit, Isa Mustafa, ka treguar pėr miratimin e Pakos Fiskale 2.0 me mbi 20 masa tė reja tė politikave fiskale, tė cilat, sipas tij, do tė kenė ndikim tė madh konkret nė tė bėrit biznes, duke fuqizuar sektorin privat si shtyllė kryesore e zhvillimit tė vendit.
Mustafa ka thėnė se vendimet e mėdha pėr vendin nuk janė fjalė qė thuhen fushatave paraelektorale pėr tė arsyetuar veprimet amatoreske nė politikė, por veprime konkrete reformuese qė sjellin rezultate pėr shtetin, pėr ekonominė, pėr bizneset e qytetarėt.

Shkrimi i plotė i Mustafės nė Facebook:

Miratuam sot Pakon Fiskale 2.0 me mbi 20 masa tė reja tė politikave fiskale, tė cilat do tė kenė impakt tė madh konkret nė tė bėrit biznes, duke fuqizuar sektorin privat si shtyllė kryesore e zhvillimit tė vendit.

Qeveria jonė, pėrmes dy pakove fiskale, reformave thelbėsore dhe nė dialog tė vazhdueshėm me bizneset, ka shėnuar progres historik nė ekonomi, duke arritur rritjen mė tė madhe nė rajon, duke rritur investimet e huaja, me Buxhet mbi 2 miliardė euro dhe rezultate tė tjera pėr tė cilat kemi marrė vlerėsimet mė tė larta nga institucionet mė kredibile globale.

Vendimet e mėdha pėr vendin nuk janė fjalė qė thuhen fushatave paraelektorale pėr tė arsyetuar veprimet amatoreske nė politikė, por veprime konkrete reformuese qė sjellin rezultate tė prekshme pėr shtetin, pėr ekonominė, pėr bizneset dhe pėr qytetarėt.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma