Sėrish ndėrprerje tė energjisė elektrike nė rajonin e Anamoravės

Gjilan - KEDS-i ka paralajmėruar ndėrprerje tė energjisė elektrike nė disa fshatra tė rajonit tė Anamoravės.
Mė 19.07.2017 nė NS 110/10 kV Dardana do tė ndėrprehet: Dalja 10 kV Industriali (Kodi:62000015) nga ora 09:00 deri nė orėn 13:00

Gjatė kohės sa do tė zgjatin punimet , pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: fabrika e bllokave, fabrika e birrės, seperacioni Tali, Fama Petrol, Ismet Canaj, Borovcė dhe Dogana. Arsyeja e ndėrprerjes: Montimi i ndarėsit Linjor nė LP e Industrialit.

Mirėmbajte tė planifikuar

Mė 19.07.2017 nė NS 35/10 kV Rrafshina do tė ndėrprehet: Dalja 10 kV Stublla (Kodi:61067001) nga ora 11:00 deri nė orėn 12:00. Gjatė kohės sa do tė zgjatin punimet , pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: Stublla, Vėrbovci, Gėrnēari, Podgorci, gurthyesi-MISINI, gurthyesi-BENTAKOSI I RI, gurthyesi-MOGILLTE, fabrika -UJSJELLSIT dhe Godeni. Arsyeja e ndėrprerjes: Revizion.

Mė 19.07.2017 nė NS 35/10 kV Rrafshina do tė ndėrprehet: Dalja 10 kV Germova (Kodi:61067003) nga ora 12:00 deri nė orėn 13:00.

Gjatė kohės sa do tė zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: Gėrmova, Gėrmova e ulėt, Sodovina, Pompa Lindi, Mobilieria, Plastika, Remniku i Ri, Goshica Kulla dhe Vėrbani. Arsyeja e ndėrprerjes: Revizion.

Mė 19.07.2017 nė NS 35/10 kV Rrafshina do tė ndėrprehet: Dalja 10 kV Vitia (Kodi:61067005) nga ora 13:00 deri nė orėn 14:00. Gjatė kohės sa do tė zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: Viti ("Iliri", Te shkolla e mesme, Te ura, Te Kasabanka, te Shtėpia e kulturės, Te pasqyra dhe te kisha katolike).
Arsyeja e ndėrprerjes: Revizion.

Mė 19.07.2017 nė NS 35/10 kV Rrafshina do tė ndėrprehet: Dalja 10 kV Binqa (Kodi:61067008) nga ora 14:00 deri nė orėn 15:00. Gjatė kohės sa do tė zgjatin punimet , pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: Fshati Mogillė, Kabashė, Rafshina, Bozovik, Shoshar, Debelldejė . Arsyeja e ndėrprerjes: Revizion.

Mė 19.07.2017 nė NS 35/10 kV Rrafshina do tė ndėrprehet: Dalja 10 kV Begunca (Kodi:61067010) nga ora 15:00 deri nė orėn 16:00. Gjatė kohės sa do tė zgjatin punimet , pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: Begunca, Lubishte, Shoshare, Letnice, Vernakolle, Lagja Arifaj. Arsyeja e ndėrprerjes: Revizion./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma