Rita Ora flet pėr karrierėn dhe pasionet e saj

Kėngėtarja Rita Ora ka tani njė angazhim tė ri nė karrierėn e saj. Ajo ėshtė drejtuesve e njė konkursi ku djemtė kualifikohen ose eliminohen pėr t’u bėrė pjesė e njė grupi muzikor.
Njėra nga kėngėtaret mė tė famshme shqiptare ėshtė Rita Ora.

Por, ajo ėshtė shumė prezente edhe nė fushėn e modės.

Sė fundi ajo ka nisur edhe njė ‘punė tė re’. Rita ėshtė njė prej drejtuesve tė njė konkursi ku djemtė kualifikohen ose eliminohen pėr t’u bėrė pjesė e njė grupi muzikor. Ajo rrėfen pasionet e saj, ēfarė ka mėsuar me kalimin e viteve nė skenė nė qendėr tė vėmendjes dhe ēdo tė thotė modė, pėr tė, raporton ‘Zėri i Amerikės’.

Rita Ora drejton konkursin e ri tė kėngės “Boy Band” nė televizionin ABC, ku djemtė e rinj kėngėtarė konkurrojnė pėr t’u bėrė anėtarė tė njė grupi muzikor me pesė vetė.

Nė emision marrin pjesė producenti Timbaland, Nick Carter i grupit “Backstreet Boys” dhe Emma Bunton e “Spice Girls”.

Rita Ora e ka pasionin tė shprehet pėrmes stilit tė saj. Ajo drejtoi gjithashtu edhe njė sezon tė spektaklit “Top Modelja e ardhshme e Amerikės”.

Sipas Orės, nuk ka rregulla kur bėhet fjalė pėr modėn, pasi stili ėshtė individual:

“Moda ėshtė njė moment, ėshtė mėnyrė jetese, ėshtė frymėmarrja jote. Ndikon aq shumė tek komuniteti, kultura, tė rinjtė, prandaj mendoj se shkon pėrtej asaj qė mund tė konsiderohet gjetje jo aq e pėlqyeshme”.

Kėngėtarja 26-vjeēare thotė se mesazhi qė do qė t’u pėrcjellė vajzave tė reja ėshtė, tė jenė vetvetja dhe tė mbėshtesin njėra-tjetrėn sepse siē thotė ajo, tė bashkuara vajzat kanė mė shumė forcė.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma