Policėt e Gjilanit dhurojnė gjak

Gjilan - Drejtoria Rajonale e Policisė sė Kosovės nė Gjilan sot ėshtė vizituar nga ekipi i Transfuzionit Kombėtar tė gjakut nga QKUK-ja Prishtinė.
Njė numėr i konsiderueshėm i pjesėtarėve tē Policisė sė Kosovės pėrfshirė epror tė lartė tė Komandės Rajonale dhe oficer gjithsejtė njėzet e pesė, nga ta edhe disa oficerė, shumica nga ta dhurues tė shumėfishtė pa hezitim i janė pėrgjigj thirrjes sė mjekėve pėr tė dhuruar gjak.

Policia e Kosovės ėshtė garantuese e ruajtjes sė rendit dhe ligjit.

Gjithashtu Policia e Kosovės i pėrgjigjet tė gjitha thirrjeve nga ana e qytetarėve tė saj, dhe humaniteti ėshtė njė ndėr parimet bazė tė Policisė sė Kosovės./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma