Memushaj afėr transferimit te Sioni

Jo vetėm oferta nga Serie A por dhe nga kampionati zviceran pėr Ledian Memushajn.
Futbollisti i kombėtares shqiptare, aktualisht pjesė e Pescarės kėrkohet edhe nga Sioni.

Madje ka raportime se ėshtė i mundur njė transferim i tij nė kampionatin helvet.

Aktualisht, Sion drejtohet nga Paolo Tramezzani qė e njeh shumė mirė fantazistin dhe pėr tė cilin ka njė konsideratė tė madhe dhe ka qenė pikėrisht trajneri qė ka kėrkuar me ngulm blerjen e Memushajt pasi dėshiron t’i japė mė shumė cilėsi repartit tė mesfushės, transmeton Supersport.

Memushaj megjithatė ka pasur kėto kohė dhe disa oferta nga Serie A, ku pothuajse gjysma e skuadrave tė kampionatit italian janė vėnė nė ndjekje tė tij, ndėrsa ka zėra dhe pėr njė interesim tė francezėve tė Lille.

Aktualisht futbollisti kuqezi ka njė kontratė me Pescarėn deri mė 30 qershor tė vitit 2021 dhe klubi po punon qė ta shesė atė pėrfundimisht nė mėnyrė qė tė pėrfitojė dhe financiarisht ndėrkohė qė dhe lojtari do tė ishte i kėnaqur nėse do tė largohej drejt njė skuadre mė tė mėdha duke qenė se sezonin e ardhshėm, Pescara do tė luajė nė Serinė B.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma