Nuk ndalet Sokoli, fillojnė punimet nė rrugėn Gjyelkar-Mogillė

Viti - Ne fshatin Gjylekar tė Vitisė, kanė filluar sot punimet nė realizimin e njė projekti infrastrukturor ku pėrveē se do tė bėhet asfaltimi i rrugės Gjylekar-Mogillė nė distancė prej 2258 m do tė rregullohet rruga qė lidhė fshatrat Gjylekar me Stubllėn e Ulėt.
Kryetari i Komunės sė Vitisė, Sokol Haliti nė ceremoninė e fillimit tė punimeve ndėr tjerash ka folur para qytetarėve tė pranishėm pėr realizimin e kėtij projekti.

Ai gjithashtu falėnderoj Ministrinė e Infrastrukturės, konkretisht Ministrin, Lutfi Zharku pėr kėtė projekt tė rėndėsishėm. “Realizimi i kėtij projekti do tė jetė i njė rėndėsie tė veēantė pasi qė me tė po krijojmė korridore pėr lėvizjen e lirė tė njerėzve dhe mallrave. Kjo rrugė ėshtė gjithashtu i njė rėndėsie tė veēantė pėr fermerėt pasi qė kėtu nė kėtė pjesė kemi ndėr fermerėt mė tė fyer tė komunės sonė”, u shpreh Kryetari Haliti.

Ai shtoi se me kėtė projekt parashihen tė lidhėn edhe disa vendbanime tė ndryshme./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma