Hoti pyet PAN-in: Ku i keni numrat?

Mandatari pėr kryeministėr nga koalicioni LDK-AKR-AL, Avdullah Hoti ka ironizuar me deklaratat e zyrtarėve tė koalicionit PAN se i kanė numrat.
Ai pėrmes njė statusi nė Facebook ka thėnė se numrat nuk janė mbledhje e zbritje, por ėshtė besim dhe dashuri pėr vendin.

Ai ka pėrsėritur se nuk do ta votojnė Haradinajn pėr kryeministėr dhe nuk do tė bėjnė asnjė pazar.

“Mbledhja konstituive e Kuvendit nuk po thirret. Ata qė trumpetonin me ditė tė tėra se e kanė nė dorė konstituimin e institucioneve tė dalura nga zgjedhjet e fundit janė heshtur. Pėshpėritjet e deritanishme se i kanė numrat mė nuk i besojnė as militantėt e tyre. Matematika qeverisėse nuk ėshtė njė mbledhje e zbritje prej autodidakti. Ajo ėshtė besim, pikė sė pari dhe dashuri pėr vendin. LDK mbetėt e pėrkushtuar fuqishėm tė dėshmoj si gjithmonė vokacionin e saj institucional e demokratik. Ne nuk blejmė as shesim votėn e qytetarit tonė por e mbrojmė atė si gjėnė mė tė shenjtė”, ka shkruar Hoti nė Facebook.


Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma