Nė fshatin Zhiti fillojnė punimet nė asfaltimin e rrugės “Beqiri e Shaqiri”

Viti - Nė fshatin Zhiti tė Komunės sė Vitisė ka filluar sot asfaltimi i rrugės “Beqiri e Shaqiri”. Me kėtė rast kryetari i komunės sė Vitisė, Sokol Haliti me bashkėpunėtor ka qenė i pranishėm nė fillimin e punimeve tė kėsaj rruge me gjatėsi prej 420 m e cila po financohet nga mjetet vetanake tė komunės sė Vitisė.
Kerim Ferati, pėrfaqėsues i fshatit Zhiti, tha se asfaltimi i kėsaj rruge ėshtė mirėpritur nga Zhitiasit, sidomos tė banorėve qė jetojnė pėr gjatė kėsaj rruge dhe potencoi se rreth saj janė rreth 40 familje.

Pėr kėtė projekt ai ka falėnderuar institucionet komunale tė Vitisė, nė veēanti kryetarin e kėsaj komune, Sokol Haliti./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma