Mosmarrėveshjet nė trafik pėrfundojnė me sulme fizike

Gjilan - Nė fshatin Dobėrqan, tė Gjilanit janė arrestuar dy tė dyshuar meshkuj shqiptarė, pasi qė tė njėjtit pas njė mosmarrėveshje nė trafik kanė sulmuar fizikisht me njė mjet tė mprehtė - thikė viktimėn mashkull shqiptar.
Viktima ka pėsuar lėndime tė rėnda trupore dhe ėshtė dėrguar nė QKUK-Prishtinė pėr tretman mjekėsor. Me urdhėr tė prokurorit, tė dyshuarit janė dėrguar nė mbajtje njoftoj policia e Kosovės./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma