Arrestohet mashtruesi, merrte para nga qytetarėt nė emėr tė personave tė sėmurė

Gjilan - Policia e Kosovės Stacioni Policor nė Gjilan ėshtė njoftuar nga disa banor tė rrugės “Marie Shllaku” nė Gjilan ku kanė raportuar se njė person i dyshuar shqiptar ėshtė duke kėrkuar para pėr njė person tė sėmurė dhe dyshohet se i njėjti ėshtė mashtrues.
Njėsitet policore kanė takuar tė dyshuarin dhe gjatė intervistės ka deklaruar se ėshtė nga njė fshat i komunės sė Podujevės dhe se nė njė bllok banesor nga banorėt kishte kėrkuar tė holla, duke i mashtruar se kinse e kishte njė shok tė sėmurė nga kanceri dhe i duheshin para pėr shėrimin e tij.

Ėshtė njoftuar prokurori kujdestarė, dhe me urdhėr tė tij i dyshuari ėshtė ndaluar pėr 48 orė. Rasti ėshtė duke u hetuar njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma