Tė mėrkurėn seanca pėr konstituimin e Kuvendit?

Seanca pėr konstituimin e Legjislativit tė ri tė Kosovės, do tė mbahet tė mėrkurėn e javės qė vjen.
Indeksonoline mėson se presidenti i vendit, Hashim Thaēi, tė enjten qė shkoi ėshtė takuar me liderin e AAK-sė, njėherėsh kandidatin e koalicionit PDK-AAK-NISMA pėr kryeministėr tė Kosovės, Ramush Haradinaj pėr tė biseduar lidhur me ēėshtjen e konstituimit tė Kuvendit.

Nė diskutim e sipėr ka mbetur vetėm caktimi i orarit tė saktė tė mbajtjes sė kėsaj seance tė caktuar pėr 19 korrik.

Ndryshe, nė rast tė mos thirrjes sė seancės nga presidenti i vendit, thirrja pėr seancėn konstituive do tė bartej tek Kuvendi i Kosovės.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma