Gjermani, kosovari vret gruan dhe tė dashurin e vajzės

Njė burrė 52-vjeēar nga Kosova ka shtėnė me armė zjarri mbi bashkėshorten e tij, 45-vjeēe, dhe tė dashurin e bijės sė tij, duke i lėnė tė vdekur ata, nė Nürtingen tė Gjermanisė.
Kryesi i krimit ėshtė arrestuar nė vendngjarje, dhe do tė dalė para gjykatėsit tė dielėn, raporton gazeta gjermane Bild.

Para vrasjes sė dyfishtė kishte filluar njė zėnkė nė mes burrit dhe gruas sė tij nė shtėpinė e tyre.

Burri mė pas ishte larguar pėr njė kohė tė shkurtėr nga shtėpia.

Nė orėn 22:30 tė sė shtunės, ai ishte kthyer nė shtėpi, duke hyrė sė pari nė kopshtin e ndėrtesės. Nė kėtė kohė, bija e tij dhe i dashuri i saj gjithashtu ishin nė apartament.

Vajza po tentonte ta ndalonte babanė e saj nė derėn e shtėpisė sė tyre.

Mė pas 52-vjeēari kishte nxjerrė armėn dhe kishte shtėnė. Ai vrau gruan e tij dhe tė dashurin e bijės sė tij.


Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma