Edonis Beqiri nokauton boksierin Giga Nadiradze tė Gjeorgjisė

Gjilan - Boksieri Edonis Beqiri, me prejardhje nga Makreshi i Gjilanit, nė meqin e tij tė 5-tė profesionist ka treguar se ky talent i madh i boksit ka karrierė tė shkėlqyer nė boksin profesionist.
Beqiri nė qytetin e Gjermanisė, Nurnberg ėshtė pėrballur me boksierin nga Gjeorgjia Giga Nadiradze, duke me plandosur nė dyshemenė e ringut ne raundin e 4, ndėrsa ky meqė ishte paraparė tė zhvillohet nė 6 raunde.

Boksieri nga Gjilani gjatė 4 raundeve boksoi boks tė shkėlqyeshėm duke mos i dhėnė asnjė mundėsi kundėrshtarit qė ti rrezikohej fitorja.

Nė raundin e 4-tė, Beqiri nė fillim tė raundit nga goditjet e forta kundėrshtari i tij rrezohet dy herė por boksieri shqiptar Beqiri me goditje te serisė sė shpejt e plandos boksierin nga Gjorgjia Nadiradze nė dysheme pėr tė mos u ngrit mė.

"Ishte njė boksier shumė i papėrshtatshėm dhe i fort, por pėr kėtė meqė jam pėrgatitur maksimalisht me trajnerin tim Boshnjakun, Zijo Polio, tė cilin e falėnderoj pėr punėn qė ka bėrė me mua, unė po i hapi synimet e mija qė i kam nė boksin profesionist ndėrsa njė falėnderim i veēantė shkon pėr tifozėt qė ishin mbledhur nė Nurnberg tė Gjermanisė tė cilėt mė kanė pėrkrahur pa masė, jam shumė i lumtur me kėtė fitore dhe shpresoj se nė tė ardhmen nuk do ti zhgėnjej ata tė cilėt besojnė nė mua", ka bėrė tė ditur boksieri Edonis Beqiri.

Nuk ka dyshim se boksit profesionist po i vjen njė talent i madh i boksit, Beqiri nga 5 meēet e zhvilluara nė boksin profesionist 3 meēe i ka fituar me nokaut ndėrsa 2 tė tjerat me pikė./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma