Gjiganti zviceran insiston pėr transferimin e Kasamit

Pajtim Kasami ėshtė duke kaluar ditėt e fundit tek skuadra greke Olympiakos.
Mesfushori shqiptar me pasaportė zvicerane nuk ėshtė nė planet e trajnerit Besnik Hasi.

E ardhmja e tij pritet tė jetė nė kampionatin zviceran ku ka bėrė karrierė edhe mė parė.

Gjiganti zviceran, Grasshopper ėshtė duke insistuar pėr transferimin e Kasamit nė elitėn e futbollit helvetik.

Mediat zvicerane kanė raportuar se krerėt e klubit kanė pasur njė takim me agjentin e lojtarit pėr njė kontratė katėr vjeēare.

Kasami pritet tė nėnshkruajė me Grasshopperin deri nė vitin 2021, ndėrsa pėr tė do tė ishte njė rikthim nė Superligėn e Zvicrės.

Kujtojmė qė vitin e fundit Kasami ishte i huazuar nė Championshipin anglez tek Nottingham Forest. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma