Pėrsėri shkakton probleme, Schalke dėnon Avdijajn

Nuk pėrfundojnė kurrė problemet pėr sulmuesin e talentuar kosovar, Donis Avdijaj.
Skuadra gjermane, Schalke 04 e ka suspenduar lojtarin pėr shkak tė disiplinės.

Avdijaj ishte vonuar por nuk dihet nėse nė stėrvitje apo nė grumbullim dhe kjo ka bėrė qė ai tė humbasė ndeshjen miqėsore ndaj Paderbornit e fituar nga Schalke 1-0.

Tė gjithė lojtarėt u aktivizuan nė kėtė miqėsore pėrveē Avdijajt i cili qėndroi nė bankė pėr gjatė 90 minutave.

“Punėt e shtėpisė nuk i kemi publike pėr tė tjerėt. Avdijaj nuk ka luajtur dhe ai e di arsyen pse”, deklaroi trajneri i Schalkes, Domenico Tedesco pėr ‘Sky Sport’.

Ndėrkohė pėr rastin ka folur edhe drejtori sportiv i Schalkes, Christian Heidel, qė tregoi tė vėrtetėn e dėnimit.

“Nėse njė lojtar, kushdo qoftė ai vjen shumė vonė natyrisht qė nuk luan. Lojtarėt janė profesionistė dhe kur caktohet njė orar tė gjithė duhet tė jenė me kohė aty”.

“Avdijaj nuk do tė jetė kurrė me vonesė mė kėtė sezon”, deklaroi Heidel.

Sulmuesi kosovar gjithmonė ka qenė njė problematik dhe Schalke shpesh herė e ka dėnuar atė.

Kujtojmė rastin kur Avdijaj ishte aksidentuar me veturėn e tij tė shtrenjtė tri vite mė parė dhe lajmi bėri bujė tė madhe nė Gjermani, ndėrsa kosovari u akuzua pėr mos disiplinė. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma