Arrihet marrėveshja, Ajeti bėhet me skuadėr tė re

Mbrojtėsi shqiptar, Arlind Ajeti do tė largohet nga Torino gjatė kėtij afati kalimtar tė verės.
Trajneri i Torinos nuk e ka pėrfshirė nė grupin e lojtarėve pėr fazėn pėrgatitore dhe tashmė pėrfaqėsuesi i tij po punon pėr tė gjetur njė ekip tė ri pėr tė.

Sipas asaj qė ka raportuar Alfredo Pedulla, reprezentuesi shqiptar tanimė e di skuadrėn e tij tė re.

Ėshtė ekipi qė mbijetoi nė javėn e fundit nė Serie A, Crotone qė kėrkon me ngulm transferimin e Ajetit.

Kontaktet mes agjentit tė lojtarit dhe klubit italian kanė filluar dhe thuhet se ėshtė arritur marrėveshje pėr kushtet personale tė lojtarit.

Crotone aė shpejti do tė dalė ne ofertė zyrtare pėr transferimin e Ajetit.

Pėr 24-vjeēarin interesim ka shfaqur edhe skuadra tjetėr italiane Spal.


Gjatė fillimit tė javės pritet qė ky transferim tė zyrtarizohet. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]l.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma