Qėllohet me armė njė 21 vjeēar nga Kosova nė Zvicėr

Njė shqiptar (21) nga Kosova mbeti i plagosur dje mbrėma nė qytetin zviceran Ebikon (LU). Policia ka arrestuar njė zviceran (34) dhe ndėrkohė po kėrkon dėshmitarė pėr zbardhjen e ngjarjes, shkruan “Blick”.
Policia mori alarmin rreth orės 20.45, se ishin dėgjuar tė shtėna nė rrugėn Schulhausstrasse te Ebikonit. Atje policia arriti tė gjejė shumė persona mes tyre edhe 21 vjeēarin e plagosur.

Ai ėshtė dėrguar me urgjencė nė spital dhe sipas policisė ndodhet nė gjendje stabile pėr jetėn, pėrcjell botasot.info.

Policia dhe Prokuroria zvicerane nuk kanė dhėnė detaje tjera pėr ngjarjen e mbrėmshme. “Communiqué der Polizei” ka sqaruar vetėm se ėshtė arrestuar njė 34 vjeēar zviceran, qė dyshohet tė jetė agresori.

Autoritetet zvicerane kėrkojnė ndihmė nga dėshmitarėt okularė.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma