Vapa krijon vėshtirėsi tė furnizimit me ujė tė pijshėm nė Komunėn e Kamenicės

Kamenicė - “Hidromorava” - njėsia nė Kamenicė : njofton konsumatorėt qė pėr shkak tė rritjes sė konsumit tė ujit si pasojė e rritjes sė temperaturave dhe keqpėrdorimit tė ujit nga ana e disa konsumatorėve, situata e furnizimit me ujė ėshtė vėshtirėsuar nė disa lagje tė qytetit thuhet nė apelin e pėrgjegjėsit tė njėsisė Afrim Mujaj.
“Dėshirojmė tė ju njoftojmė se aktualisht kėrkesa pėr ujė ėshtė rritur edhe mė shumė si pasojė e rritjes sė temperaturave tė larta dhe pėr kėtė arsye “ Hidromorava ” aktualisht ėshtė duke prodhuar ujė nė sasi rekord nė krahasim me periudhėn e viteve tė kaluara, e gjitha kjo pėr tė pėrmirėsuar furnizimin me ujė nė tėrė qytetin“ ka thėnė Mujaj.

Problem me reduktime tė ujit ka kryesisht nė fshatin Berivojcė dhe Lagjen “Iliria” edhe atė prej orės 23:00h – 08:00h, e kjo ndodhė pėr arsye tė pėrmirėsimit tė furnizimin me ujė nė disa lagje tjera tė qytetit si nė Lagjen “Qamėria” dhe Lagjen “Malėsia”.

Por, besoj se kjo nuk do tė zgjasė shumė, dhe se me njė reshje atmosferike gjendja do tė pėrmirėsohet.

Pėrmes kėtij Apeli edhe njėherė i lusim tė gjithė konsumatorėt qė ujin e pijes mos ta pėrdorin pėr qėllime tė tjera dytėsore, por vetėm pėr pije dhe pėr nevoja higjienike, por njėherit paralajmėron se do tė ketė edhe gjoba qė do tė aplikohen pėr tė gjithė shkelėsit dhe keqpėrdoruesit e ujit tė pijshėm nė pajtim me dispozitat e rregullores pėr shėrbime publike komunale pėrfundon apeli i Mujajt./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma